Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Solná jeskyně Solenka
Holandská 2475 - přízemí
272 01 Kladno - Kročehlavy
tel: +420 604 236 978
napište nám

 

OTEVÍRACÍ DOBA

 

PO - PÁ 9:00 - 20:00 (vždy po předchozím objednání)

 

SO - NE - dle objednaných klientů

 

Státní svátky a prázdniny pouze na předem sjednané objednávky.

NOVINKY

arr3  ...

Zdravotní vlivy solné jeskyně
Zdravotní vlivy solné jeskyně SOLENKA - Příklady

 

Lupénka

Lupénka je nepříjemné a nevyléčitelné onemocnění kůže. Dá se ale zabránit jejím vnějším projevům. Ložisko tedy zůstane, avšak je klidné. Velmi účinným terapeutickým prostředkem k dosažení tohoto stavu jsou pobyty u Mrtvého moře. I naše solná jeskyně obsahuje sůl z Mrtvého moře. Unikátní mikroklima velmi příznivě působí na zklidnění projevů nemoci. Pokud jsou pobyty v solné jeskyni kombinovány s denním používáním solného mýdla, jsou výsledky přímo hmatatelné.

Záněty dýchacích cest, alergie

Neopakovatelné mikroklima solné jeskyně, nasycenost vzduchu ionty minerálů solí spolu s vysokou stabilní vlhkostí vzduchu blahodárně působí na sliznice, a to i dýchacích cest. Dochází k desinfekci a ke zklidnění sliznic. V jeskyni je navíc hypoalergenní prostředí, dýchací alergie se velmi rychle utlumují a zklidňují. Je vhodné začít navštěvovat jeskyni krátce před "svým" pylovým obdobím.

Vysoký tlak

Vlivem solné jeskyně dochází ke snižování krevního tlaku. Jedinečné mikroklima solné jeskyně výrazně přispívá k řešení jakékoli oběhové nedostatečnosti.

Hubnutí, očistné kúry

Díky specifickému mikroklimatu solné jeskyně se urychluje látková výměna, což je základ pro jakékoli snižování hmotnosti. Člověk rychleji tráví, a tak se zároveň do organismu vstřebává méně škodlivých látek. Solná jeskyně je tedy výjimečně účinná při očistných kúrách.

Deprese, únava

V solné jeskyni vlivem trojí terapie - terapie přírodní solí, colorterapie ( terapie barvami) a muzikoterapie ( terapie hudbou) dochází k rychlému uvolnění a relaxaci klienta. Tomu přispívá zejména atmosféra klidu a bezpečí v intimním přítmí.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ