Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Solná jeskyně Solenka
Holandská 2475 - přízemí
272 01 Kladno - Kročehlavy
tel: +420 737 415 090
napište nám

OTEVÍRACÍ DOBA

PO - PÁ 10:00 - 19:00

SO - zavřeno

NE - 17:00 - 19:00  pouze na předem sjednané telefonické objednávky

Státní svátky a prázdniny pouze na předem sjednané telefonické objednávky

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 53% Strašně moc 31% Nemnoho 8% Vůbec 8%

Zdravotní vlivy solné jeskyně
Zdravotní vlivy solné jeskyně SOLENKA - Příklady

 

Lupénka

Lupénka je nepříjemné a nevyléčitelné onemocnění kůže. Dá se ale zabránit jejím vnějším projevům. Ložisko tedy zůstane, avšak je klidné. Velmi účinným terapeutickým prostředkem k dosažení tohoto stavu jsou pobyty u Mrtvého moře. I naše solná jeskyně obsahuje sůl z Mrtvého moře. Unikátní mikroklima velmi příznivě působí na zklidnění projevů nemoci. Pokud jsou pobyty v solné jeskyni kombinovány s denním používáním solného mýdla, jsou výsledky přímo hmatatelné.

Záněty dýchacích cest, alergie

Neopakovatelné mikroklima solné jeskyně, nasycenost vzduchu ionty minerálů solí spolu s vysokou stabilní vlhkostí vzduchu blahodárně působí na sliznice, a to i dýchacích cest. Dochází k desinfekci a ke zklidnění sliznic. V jeskyni je navíc hypoalergenní prostředí, dýchací alergie se velmi rychle utlumují a zklidňují. Je vhodné začít navštěvovat jeskyni krátce před "svým" pylovým obdobím.

Vysoký tlak

Vlivem solné jeskyně dochází ke snižování krevního tlaku. Jedinečné mikroklima solné jeskyně výrazně přispívá k řešení jakékoli oběhové nedostatečnosti.

Hubnutí, očistné kúry

Díky specifickému mikroklimatu solné jeskyně se urychluje látková výměna, což je základ pro jakékoli snižování hmotnosti. Člověk rychleji tráví, a tak se zároveň do organismu vstřebává méně škodlivých látek. Solná jeskyně je tedy výjimečně účinná při očistných kúrách.

Deprese, únava

V solné jeskyni vlivem trojí terapie - terapie přírodní solí, colorterapie ( terapie barvami) a muzikoterapie ( terapie hudbou) dochází k rychlému uvolnění a relaxaci klienta. Tomu přispívá zejména atmosféra klidu a bezpečí v intimním přítmí.