Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Solná jeskyně Solenka
Holandská 2475 - přízemí
272 01 Kladno - Kročehlavy
tel: +420 604 236 978
napište nám

 

OTEVÍRACÍ DOBA

 

PO - PÁ 9:00 - 20:00 (vždy po předchozím objednání)

 

SO - NE - dle objednaných klientů

 

Státní svátky a prázdniny pouze na předem sjednané objednávky.

NOVINKY

arr3  ...

O jeskyních obecně
O jeskyních obecně

Solné jeskyně jsou budovány z kamenné a mořské soli. Cílem je získat a udržet v jeskyni jedinečné mikroklima bohaté na minerální prvky, které mají blahodárný účinek na zdraví člověka. Mořská sůl pochází z Mrtvého, Černého a Baltského moře. Nejúčinnější jsou jeskyně obsahující solné segmenty i z moře Mrtvého. Vytěžená sůl je zpracovávána speciální technologií, lisováním a ohřevem bez použití pojiva. Vytvořenými solnými bloky jsou obloženy všechny stěny solné jeskyně. Strop jeskyně tvoří umělé krápníky. Podlahu jeskyně pokrývá hrubá vrstva krystalické soli. Vzhledem k tomu, že celá jeskyně je izolována proti vlhku, vzniká zde hypoalergické a bakterií prosté prostředí. Navíc jsou jeskyně vybaveny germicidními lampami, které společně se zvláštním systémem větrání v pravidelných intervalech dokonale pročistí vzduch tak, že žádné bakterie zde nejsou schopny života.

Mořské klima – solná jeskyně SOLENKA Vám může nabídnout ideálně zionizované ovzduší, kde panuje výjimečné mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Kromě chloridu sodného zde sůl obsahuje další důležité minerály a stopové prvky – jód, draslík, brom, hořčík, vápník, železo a selen, magnézium. Tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzívněji než ve volné přírodě. Jeden 45 minutový pobyt v solné jeskyni nahradí 2 až 3 dny pobytu u moře.

 

Popadnout dech v katedrále soli. 

Polský historický důl Wieliczka nabízí kromě oblíbené turistické prohlídky také rehabilitaci. Lidem, kteří prodělali onemocnění covid-19, nabízí cvičení v hloubce 135 metrů pod zemí v unikátním klimatu.

 Abyste nemuseli jezdit tak daleko, je tady pro vás solná jeskyně Solenka, která v unikátním klimatu nabízí  pobyty, masáže i cvičení!


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ