Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Solná jeskyně Solenka
Holandská 2475 - přízemí
272 01 Kladno - Kročehlavy
tel: +420 737 415 090
napište nám

OTEVÍRACÍ DOBA

PO - PÁ 10:00 - 19:00

SO - zavřeno

NE - 17:00 - 19:00  pouze na předem sjednané telefonické objednávky

Státní svátky a prázdniny pouze na předem sjednané telefonické objednávky

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 53% Strašně moc 31% Nemnoho 8% Vůbec 8%

O jeskyních obecně
O jeskyních obecně

Solné jeskyně jsou budovány z kamenné a mořské soli. Cílem je získat a udržet v jeskyni jedinečné mikroklima bohaté na minerální prvky, které mají blahodárný účinek na zdraví člověka. Mořská sůl pochází z Mrtvého, Černého a Baltského moře. Nejúčinnější jsou jeskyně obsahující solné segmenty i z moře Mrtvého. Vytěžená sůl je zpracovávána speciální technologií, lisováním a ohřevem bez použití pojiva. Vytvořenými solnými bloky jsou obloženy všechny stěny solné jeskyně. Strop jeskyně tvoří umělé krápníky. Podlahu jeskyně pokrývá hrubá vrstva krystalické soli. Vzhledem k tomu, že celá jeskyně je izolována proti vlhku, vzniká zde hypoalergické a bakterií prosté prostředí. Navíc jsou jeskyně vybaveny germicidními lampami, které společně se zvláštním systémem větrání v pravidelných intervalech dokonale pročistí vzduch tak, že žádné bakterie zde nejsou schopny života.

Mořské klima – solná jeskyně SOLENKA Vám může nabídnout ideálně zionizované ovzduší, kde panuje výjimečné mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Kromě chloridu sodného zde sůl obsahuje další důležité minerály a stopové prvky – jód, draslík, brom, hořčík, vápník, železo a selen, magnézium. Tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzívněji než ve volné přírodě. Jeden 45 minutový pobyt v solné jeskyni nahradí 2 až 3 dny pobytu u moře.

 

Popadnout dech v katedrále soli. 

Polský historický důl Wieliczka nabízí kromě oblíbené turistické prohlídky také rehabilitaci. Lidem, kteří prodělali onemocnění covid-19, nabízí cvičení v hloubce 135 metrů pod zemí v unikátním klimatu.

 Abyste nemuseli jezdit tak daleko, je tady pro vás solná jeskyně Solenka, která v unikátním klimatu nabízí  pobyty, masáže i cvičení!